Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Relacja ze skupienia w Justynowie

28-09-2015 | « Wróć

IMG_6607 (800x533)W ostatni weekend września obecni i przyszli Piątkowicze spotkali się w parafii w Justynowie, by w duchu modlitwy i wyciszenia podsumować miniony rok akademicki i podjąć nowe działania na kolejny.

Dni skupieni rozpoczęliśmy w piątek Mszą Świętą i Drogą Krzyżową. W sobotę nasi Duszpasterze wygłosili konferencje dotyczące tematyki sakramentu chrztu, wspólnoty i działalności misyjnej w naszym codziennym życiu. Po wieczornej kolacji wspólnie zasiedliśmy do stołu rozpocząć pierwszą powakacyjną Radę, podczas której zaplanowaliśmy wydarzenia w Piątce oraz podzieliliśmy obowiązki, by miejsce to mogło prawidłowo funkcjonować i służyć innym. W niedzielę po Mszy i wspólnym obiedzie pełni zapału do działania wróciliśmy do Łodzi.

Pośród czasu modlitwy i refleksji były również chwile na wspólne rozmawianie i radowanie się. Cieszymy się z każdego studenta, który pojawił się w Justynowie i z niecierpliwością czekamy na początek nowego roku. Już dziś zapraszamy Was na codzienną Eucharystię do Piątki. Ruszamy 1 października.

Fotorelację znajdziecie TUTAJ.

Do zobaczenia!