Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Ziemia Święta

14-09-2015 | « Wróć

75 (800x534)W dniach 2. – 9. września nasze Duszpasterstwo uczestniczyło w 2. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Środowisk Akademickich do Ziemi Świętej. Każdy z nas pielgrzymował z ważnymi intencjami, z pragnieniem umocnienia swojej wiary i doświadczenia Piątej Ewangelii. Każdego dnia dotykaliśmy świętych miejsc, gdzie dwa tysiące lat temu żył i nauczał Jezus. Najważniejsze z nich to Bazylika Narodzenia, Bazylika Grobu Pańskiego, Ogród Getsemani, czy Góra Tabor. Czytanie Słowa Bożego w tych miejscach poruszało każdego z nas i potwierdzało autentyczność Ewangelii. Niesamowity klimat i krajobrazy niemal przenosiły nas do czasów Chrystusa i pozwalały jeszcze głębiej wejść w tajemnicę zbawienia człowieka.

Pielgrzymka była tym ciekawszym doświadczeniem, że wraz z młodzieżą pielgrzymował sam Ks. Abp Marek Jędraszewski oraz środowisko Pracowników Nauki. Było to bardzo ubogacające wspólne odkrywanie. Młodzież wśród starszych szukała autorytetów i wzorów, starsi zaś od młodzieży czerpali radość i zapał.

Pielgrzymowanie do Ziemi Świętej to ciekawa odsłona rekolekcji w drodze.  Człowiek później na pewno dojrzalej patrzy na sprawy wiary. Dlatego tym bardziej zachęcamy do wizyty w tych szczególnych miejscach i miejmy nadzieję – do zobaczenia za dwa lata!

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pielgrzymki.