Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię w Walencji

04-01-2016 | « Wróć

IMG_6714

Właśnie wróciliśmy z Europejskiego Spotkania Młodych w Walencji organizowanego przez wspólnotę Taize i chcemy podzielić się wrażeniami. Jako grupa z Łodzi stanowiliśmy ok. 60 osób. Dwanaścioro z nas zgłosiło się do pomocy w organizacji całego przedsięwzięcia. Rejestrowaliśmy naszych rodaków, pilnowaliśmy szkoły, żeby Maciek nie zamykał się w łazience, sprzątaliśmy toalety, żeby było nam przyjemniej, uśmiechaliśmy się, pytaliśmy, w czym możemy pomóc, żeby wiedzieć w czym możemy pomóc, oraz rozdawaliśmy tłumaczenia rozważań przed modlitwami, żeby jeszcze doskonalej rozważać rozważania. W napiętym grafiku niektórym z nas udało się znaleźć czas, by choć trochę zwiedzić przepiękne miasto.

Główny program przewidywał udział warsztatach, wspólnych i indywidualnych modlitwach czy pracy w grupach. W rozpoczynającym się Roku Miłosierdzia słowa br. Alojza skupiały się na ciężkiej sytuacji wierzących w ogarniętej wojną Syrii i konieczności życia w zgodzie różnych religii.

Mimo że minęło już parę dni od powrotu, to w naszych głowach wciąż brzmią melodie pięknych, skłaniających do zadumy, kanonów z Taize. W sercach czujemy ogromną wdzięczność za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie nas przez Rodziny z Walencji. Kierujemy w ich stronę gorącą modlitwę i mamy nadzieję, że z częścią z nich spotkamy się już za rok, na kolejnej pielgrzymce w Rydze.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia zdjęć.