Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Juwenalia 1050

30-05-2016 | « Wróć

Przy okazji rozpoczynających się w tym tygodniu Juwenaliów przygotowaliśmy dla was parę wydarzeń stanowiących uzupełnienie bądź alternatywę dla programu przygotowanego przez PŁ.

 

W środę od godziny 19:00 pomodlimy się o dobrą sesję i pomyślnie zdane egzaminy. Przy tej okazji warto również wspomnieć o inicjatywie „Egzaminacyjnego pogotowia modlitewnego”. Osoby zdające egzamin w danym dniu wpisują się w arkuszu dostępnym pod tym linkiem, a obok nich dopisuje się osoba, która pragnie otoczyć ją modlitwą w tym czasie. Po mszy, o godzinie 20:00 rozpoczniemy natomiast Bibling – czyli wspólne rozważanie Pisma Świętego na osiedlu akademickim Politechniki Łódzkiej.

 

Czwartek po Mszy Św., która wyjątkowo odbędzie się o 18, spędzimy natomiast na sportowo. Przeniesiemy się do Centrum Sportu PŁ przy. Al. Politechniki 11 by wspólnie, w celu uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski wziąć udział w biegu „1050″. Ponieważ ideą jest przebiegnięcie 10 minut i 50 sekund, zapraszamy wszystkich, nie tylko tych wysportowanych. Potem natomiast rozegramy turniej piłki nożnej, w którym wstępny udział zadeklarowały m.in drużyna kleryków Wyższego Seminarium Duchownego, wolontariusze ŚDM i Ruch Czystych Serc.

 

W piątek natomiast zapraszamy na konferencję specjalnego gościa – niespodzianki i wspólne czuwanie.