Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

komunikat Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

03-01-2015 | « Wróć


Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

w sprawie modlitwy za prześladowanych chrześcijan

 

 

 

Nasi siostry i bracia chrześcijanie w wielu rejonach świata cierpią prześladowanie i są zabijani z powodu wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa. Wśród nich znajduje się Pakistanka Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, która została skazana na karę śmierci przez powieszenie, ponieważ nie wyrzekła się wiary w Chrystusa. Już szóste Boże Narodzenie przeżyła ona w celi śmierci. Tragiczny los naszych sióstr i braci chrześcijan nie może nam być obojętny.

Przyjmując z wdzięcznością inicjatywę Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Łódzkim zapraszam do udziału w Mszy świętej w intencji uwolnienia Asii Bibi i wszystkich prześladowanych chrześcijan na całym świecie, która będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej w Niedzielę Chrztu Pańskiego, 11 stycznia br. o godzinie 19.00. Proszę także, aby tego samego dnia w każdej parafii Archidiecezji Łódzkiej została odprawiona Msza  święta w tych intencjach.

Siostry i Bracia,  łączy nas jedna wiara i jeden Chrzest święty. Niech zjednoczy nas między sobą i z wszystkimi chrześcijanami, zwłaszcza tymi, którzy cierpią  jedna modlitwa o uwolnienie Pakistanki Asii Bibi, oraz o ustanie wszelkich prześladowań wyznawców Jezusa Chrystusa.

 

Wszystkim Wam Siostry i Bracia serdecznie błogosławię

 

+ Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Łódzki