Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Dawno, dawno temu…, czyli sprawozdanie z rady duszpasterskiej

02-04-2016 | « Wróć jednosc

Dawno, dawno temu za górami, za lasami… wróć… jeszcze raz!

Dawno, dawno temu nie za górami, lecz w naszym duszpasterstwie odbyła się rada, na której omówiliśmy bardzo ważne sprawy dla funkcjonowania naszej wspólnoty. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy w kaplicy. Po nieszporach dla ducha, była pizza – dla ciała. Ci, którzy nie byli, niech żałują. Następnie z pełnymi żołądkami, co dla studentów jest rzadkością, przeszliśmy do omawiania bieżących spraw. Oto, co zostało ustalone:

Funkcje szefowych nadal będą sprawować Ola Pluta i Ania Pawlak. Nastąpiły jednak pewne zmiany w na pozostałych pozycjach, oto pełna lista osób odpowiedzialnych:

Kawiarenka - Asia Pluta

Organizacja wystaw – Kasia Ejsmont, Marcelina Pokorska

Masz wiadomość - Paweł Patorski

Kaplica - Piotr Piotrowski

Chór - Gabrysia Plewicka

Schola – Ania Chowaniec, Kasia Wierucka

Świetlica dla osób niepełnosprawnych – Paulina Łabieniec

Świetlica środowiskowa – Marysia Hadam

Pielgrzymka zaufania przez Ziemię (Taize) – Asia Pluta, Weronika Wołoch

Reklama DA 5 - Wojtek Doczadis

Organizacja imprez – Kasia Ejsmont, Kasia Wierucka

Kler-Med – Ania Jamróz

Plakaty – Ola Pluta, Marcelina Pokorska

Media – Michalina Pokorska, Łukasz Róg

Spotkania żeńskie – Pola Tkaczuk, Marta Kilarska

Spotkania męskie – Maciek Jarzębski

Czwartkowe Spotkania Modlitewne – Daria Marcinkowska, Ania Koczurowska

Sport – Maciek Jarzębski

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wykazali chęć działania.

W tym roku, prócz Akademickich Rekolekcji Wielkopostnych wygłoszonych tym razem przez ks. Roberto Rinaldo, które są stałym punktem, udało nam się zorganizować Rekolekcje w Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek, po tradycyjnej wieczerzy z Duszpasterzami, pojechaliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego, by tam, w milczeniu, przeżywać ten święty czas. Pierwsze takie rekolekcje zorganizowane przez „Piątkę”, piękne przeżycie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

W zeszły czwartek odbyło się spotkanie modlitewne w nowej odsłonie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Przed nami wyjazd na 80. Akademicką Pielgrzymkę na Jasną Górę (22-24 kwietnia). Jako Duszpasterstwo będziemy współorganizować piątkową Drogę Krzyżową. W tym roku naprawdę interesujący program spotkania. Tych, którzy chcieliby się wybrać tam razem z nami informujemy, że istnieje możliwość zapisania się przez maila: dapiatka@gmail.com, osobiście w DA lub poprzez internetowy formularz.

Na radzie poruszyliśmy również kwestię majówki. Wstępnie zamierzamy się udać na wycieczkę rowerową w okolicę Gniezna z racji tego, że w tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy! Więcej szczegółów już wkrótce.

I najważniejsze…WAKACJE!

  • w pierwszej połowie lipca tradycyjny wyjazd na Kaszuby. Na ten czas przenosimy się pod namioty do Małych Swornegaci;

  • organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Wybraliśmy pakiet B, czyli weekendowy (29.07. – 01.08.). Zapisy już trwają – mailowo, osobiście w DA lub poprzez formularz, do którego link również podamy wkrótce;

  • początek sierpnia planujemy spędzić na rowerach. Tym razem chcemy przetestować Wschodni Szlak Rowerowy, dokładną trasę i termin ustalimy;

  • w drugiej połowie sierpnia zapraszamy na 91. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę. Zapraszamy do grupy akademickiej, czyli 3;

  • we wrześniu planujemy wybrać się w Bieszczady, termin jeszcze nie został ustalony.

To wszystkie najważniejsze kwestie omówione podczas ostatniej rady. Dziękujemy tym, którzy przybyli. Liczymy na więcej. O wszystkich bieżących wydarzeniach będziemy Wam przypominać. Do zobaczenie w Piątce!