Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

Czy warto jeszcze żyć ,,na maxa”?

16-11-2017 | « Wróć

Czy warto jeszcze żyć na maxa?

„Bóg, Honor, Ojczyzna”

Czy warto jeszcze żyć „na Maxa” ?

Z tak postawionym pytaniem spotyka się na swojej drodze życia każdy z nas, niezależnie od wieku. Do jakiego może dojść wniosku ?

Żyć „na Maxa” to być wiernym Bogu i Jego przykazaniom, służyć ludziom i walczyć o swoją wolność każdego dnia. Żyć „na Maxa” to nie uginać się pod presją otoczenia, trwać uparcie przy swoi zdaniu i z odwagą pokonywać przeszkody postawione przez los na naszej drodze. Żyć „na Maxa” to wreszcie czynić to co niemożliwe możliwym – z Bożą pomocą, oddychając pełną piersią, podążając za wzorem Świętego Ojca Maksymiliana Kolbego, który pragnął zdobywać cały świat dla Maryi.

Czy w dzisiejszym świecie taka postawa jest jeszcze możliwa? I czy chcieć, oznacza móc?

Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć nasz gość O. Jarosław Pakuła – franciszkanin, autor artykułów w miesięczniku katolickim „Rycerz Niepokalanej”.

Wydarzenie z cyklu „Bóg, Honor, Ojczyzna” odbędzie się 16 listopada w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” przy ul. Skorupki 5 w Łodzi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:00 po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 19:00, na którą również serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Studenci dla Rzeczypospolitej & Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”