Duszpasterstwo Akademickie

Piątka

w Łodzi

„Chwytaj szczęście za nogi i wyciskaj jak cytrynę!” – Szlachetna paczka

28-11-2014 | « Wróć

1502483_10152872779297720_4506097637611497134_n

Witajcie! W tym roku nasze Duszpasterstwo zdecydowało się włączyć w akcję Szlachetna Paczka (więcej tutaj) i zostaliśmy darczyńcami dla Pani Krystyny.

Pani Krystyna (78 l.) jest samotnie żyjącą emerytką. Z powodu postępującego paraliżu, od 12 lat jeździ na wózku inwalidzkim. Choroba spowodowała, że ma sprawną tylko prawą rękę. Pani Krystyna, pomimo niepełnosprawności, stara się nie myśleć o sobie i o swojej trudnej
sytuacji. Od wielu lat jest wolontariuszem Caritas. Teraz, gdy choroba i niesprawny technicznie wózek nie pozwalają opuszczać domu, telefonicznie organizuje żywność dla potrzebujących, zwołuje przyjaciół aby wspólnie przygotowywać świąteczne paczki dla ubogich. Pani Krystyna pragnie żyć pełnią życia i zawsze dla innych. Życiowe motto Pani Krystyny brzmi „Chwytaj szczęście za nogi i wyciskaj jak cytrynę!”

Cały opis wraz z potrzebami Pani Krystyny możecie poznać poniżej.

Chcemy zorganizować pomoc formie świątecznej paczki (albo raczej kilku paczek) z najpotrzebniejszymi rzeczami dla Pani Krystyny. Jednak sami nie damy rady. Dlatego prosimy Was o POMOC. Pani Krystyna nie ma dużych potrzeb. Głównie artykuły spożywcze, środki czystości i higieny. My jednak wiemy, że bardzo przydałby się Jej nowy wózek. Sami niedamy rady, ale z Waszą pomocą będzie nam na pewno łatwiej.

Jeśli wesprzecie akcję jakimś “groszem”, to już bardzo pomożecie. Możecie też postarać się przekazać informację o akcji swoim znajomym. To będzie kolejna pomoc, która, jesteśmy przekonani, nie zostanie zmarnowana.

Pieniądze możecie przekazać Natalii Kłys (Natalia jest wolontariuszką w Szlachetnej Paczce),
lub mnie. Możecie też zostawić je Księdzu Łukaszowi, gdy będziecie w DA.

Jeśli chcecie jeszcze bardziej włączyć sie w naszą akcję to zostawcie mi adres mailowy.
Dostaniecie wtedy maila z planem całej naszej akcji.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc i modlitwę

Natalia, Piotrek

Załącznik: Opis.pdf